Euro-Travel

Budapeszt- Szentendre- Bratysława- Wiedeń

 

 

DZIEŃ 1.

Wyjazd z Nowego Sącza w godzinach nocnych i przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Pest - Plac Bohaterów, Zamek Vajdahunyad, reprezentacyjna aleja Andrássyego, Lasek Miejski, Parlament, Bazylika Sw.Stefana, Buda - Wzgórze Zamkowe (Baszty Rybackie, Plac Sw. Trójcy, Kosciól Macieja, zaplecza hotelu Hilton z ruinami klasztoru Dominikanów, Cukiernia Sissi, Pałac Budanski). Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja w hotelu lub *regionalna obiadokolacja w restauracji z występem artystycznym (cena 22 euro/os). Wieczorny rejs statkiem po Dunaju przy lampce wina lub szampana- nocna panorama miasta. Przejazd do hotelu, nocleg.

 

DZIEŃ 2.

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do miasteczka Szentendre:  spacer po mieście m.in. malownicze , wąskie uliczki, barokowy ryneczek, barokowa cerkiew z XIII wieku, zwiedzanie muzeum diamentów, czas wolny na obiad (możliwość skosztowania Langosza- tradycyjnego placka węgierskiego i smacznego deseru), następnie przejazd do Bratysławy. Zwiedzanie miasta: Stare Miasto, Katedra św. Marcina, Pałac Prymasowski, Wzgórze Zamkowe. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 3.

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Wiednia. Spotkanie  przewodnikiem i zwiedzanie miasta:

objazd autokarem po reprezentacyjnym bulwarze Ringstrasse: Opera, Muzea, Parlament, Teatr Nadworny,

Ratusz, Uniwersytet, kościół Wotywny, Park Miejski (z pomnikiem Straussa), spacer po starówce: najelegantsze

ulice, areał Hofburga- dawnej zimowej rezydencji Habsburgów (wewnątrz),

aż do katedry św. Szczepana, czas wolny.

Następnie przejazd do Schonbrunn (letnia rezydencji cesarskiej)- spacer ogrodami m.in. Palmiarnia, Ogród Różany, Fontanna Neptuna, Glorietta, przejazd na Górę Kahlenberg- skąd roztacza się piękny widok na Cesarski Wiedeń.

W godzinach wieczornych wyjazd w kierunku Nowego Sącza.

 

CENA: 555 (grupa 45-os), 680 zł/os (grupa 30 osób)

 

Cena obejmuje: przejazd autokarem, 2 noclegi , 2 śniadania, 1 lub 2 obiadokolacje w hotelu (* zamiast obiadokolacji w hotelu możliwość  regionalnej obiadokolacji w restauracji z występem artystycznym ok. 22 euro/os.,) rejs statkiem po Dunaju, opiekę pilot i przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW,

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (Hofburg ok. 13,5 euro/os)